GP Jacerepaqua

More
10 years 2 weeks ago #247 by Thombike
Thombike created the topic: GP Jacerepaqua
Wczoraj pierwsze przygotowania...raczej marnie poszło.
Dzis zupełnie inna jazda, w czym pomógl set Ari Antero (thx again).
Niestety mimo setu i identycznego auta mogłem tylko pomarzyć o czasie jakie robił Ari. Ostatecznie w qalu P5, czyli w jednej linii z czlowiekiem, który nie boi się 9przynajmniej taka jest opinia) zakretów czyli Finem Valtterem jadacym w Renault.

Po starcie ponownie udało mi sie cudem uniknac większych kłopotów i przejechałem pomiedzy dwoma bolidami kolegów, którzy nieco stracili nad nimi panowanie. O gonitwie Ariego nie było mowy. Musiałem sie za to bronić przed Valtterem, którego renault był sporo szybszy na prostych. jednak na zakretach 9o dziwo) był sporo wolniejszy i nawet gdy mnie wyprzedził to juz w kolejnym zakrecie odebrałem swoją pozycje nr.2

NIestety na hamowaniu do T2 reka mi drgnęła na shifterze i zamiast na 3 zbiłem przy sporej predkości na 2 bieg. Wiadomo że musiało skonczyć sie spinem. Kiedy chciałem wyjechac Fireball zapragnął zaprezentowac mi jak wyglądało to co przed chwilą zrobiłem i wyruszyliśmy z teog miejsca niemal równo po jego spinie. Walki jednak nie było, Fireball był jednak o wiele za wolny z braku przygotowania do jazdy McLarenem. Goniłem Valttera jak mogłem i sztuka ta isę udawała w tmepie 1s./okr. To chyba cąłkiem nieźle biorac pod uwage że goniłem szybkie Reno i fina za kólkiem :D
Zabrakło ok 5-6 okr do szczęscia i powrotu na P2. Najniższe podium tez cieszy, choć nie przy takiej frekwencji i braku przygotowania rywali, co mam nadzieję ulegnie niedługo zmianie.

Gratulacje dla Ari Antero - był po prostu z innej ligi,całkowicie poza zasięgiem.
Graty poza tym dla kazdego kto ukonczył wyścig bo nawet przy 10 okr. to wcale nie jest taka łatwa sztuka.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
10 years 2 weeks ago #249 by Marek Archipow [Fireball]
Marek Archipow [Fireball] replied the topic: O:GP Jacerepaqua
Qual: P6
Race: P4

W ostatniej chwili zdecydowałem się pościgać z Thombike na McLarenach MP28, bo widziałem, że dostał set od nieocenionego Ariego. Niestety, pytania uczestników o przepisy (sic! :laugh: ) nie pozwoliły mi zrobić nawet dwóch lapów pod rząd na treningu. Słaba pozycja w kwalifikacjach i duża strata do reszty nie napawała optymizmem.

Po starcie przebiłem się na P4, w czym pomógł mi wypadek Skrzysieksa z Davie'm. Jechałem za Vallterem, który gonił Thombike. Przez 5 lapów jechaliśy mniej więcej w jednakowych odstępach czasu, jednak na chyba L6 Thombike wykręcił spina na najwolniejszym zakręcie. Było to tak hipnotyczne wydarzenie, że zapatrzyłem się w niego i zrobiłem dokładnie to samo. Vallter zdobył pozycję, a my ruszyliśmy z Thombike dalej na P3 i P4. Przewaga Thombike wynosiła około 2 sekund, jednak okrążenie dalej nie utrzymałem bolidu na torze, co skończyło się spinem.

Bezpieczne P4 dowiozłem w miarę spokojnie. Gratulacje dla Finów - Ari był bezkonkurencyjny. Następny tor - uliczne Detroit.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum