Podsumowanie dotychczasowej naszej działalności

More
10 years 1 month ago #206 by Marek Archipow [Fireball]
Marek Archipow [Fireball] created the topic: Podsumowanie dotychczasowej naszej działalności
"Pierwsze koty za płoty" - jak mawiają starzy górale. Pozwolicie, że jako jeden z ojców-założycieli tego projektu napisze parę słów od siebie, dotyczących teraźniejszości i przede wszystkim przyszłości Simracers.

Po pierwsze, mamy już sporo aktywnych użytkowników. Najważniejszą sprawą dla każdej ligi jest aktywność jej użytkowników, zwłaszcza na torach online, a nie tylko na forum i shoutboxie. Tylko w taki sposób liga może się pozytywnie rozwinąć. Ponieważ są wśród nas naprawdę utalentowani i mający wiele doświadczenia ludzie, należałoby wspierać ich zaangażowanie i zachęcać do jeszcze aktywniejszego uczestnictwa w życiu Simracers. Podstawą tej ligi ma być otwartość na sugestie jej użytkowników i wykazywanie sporej dawki empatii w cierpliwym tłumaczeniu mniej doświadczonym simracerom zawiłości systemów, regulaminów i różnych innych drobnych kwestii technicznych grania online oraz zachowania się w towarzystwie żywych kierowców.

Po drugie, sprawy podziału obowiązków pomiędzy Fundatorami oraz Adminami poszczególnych lig. Jak już pisałem, każdy może zostać Fundatorem ligi. Jeśli to zrobi, jego głos będzie miał bardziej decydujący wpływ na ogólny wizerunek i tendencje rozwoju Simracers. Na razie mamy czterech Fundatorów aktywnie wspierających ligę. Pomiędzy nimi powinna następować płynna interakcja odnośnie podejmowania strategicznych decyzji ligi. Może nie wszyscy wiedzą, ale na samym początku było nas dwóch: Davie i ja. Z mozołem budowaliśmy naszą stronę, metodą prób i błędów testowaliśmy rózne warianty techniczne, estetyczne, itp. Od samego początku Davie jako bardziej kumaty w sprawach technicznych (SimTool, statystyki, serwer) przyjął rolę "Kierownika Technicznego", a ja, z racji posiadanych umiejętności - "Szefa Marketingu i Public Relations". To oczywiście żart, ale taki podział istniał bardzo długo, dopóki w naturalny sposób naszą ligą nie zainteresowali się ludzie z ogromnym doświadczeniem w simracingu - Elijah, dRk, K11 i wielu innych, którzy dzięki naszej lidze dostrzegli możliwość kreowania własnych projektów. Elijah stał się ważną postacią w świecie Simracers, ponieważ od lat jako fan serii GT zdecydował się poprowadzić ją u nas. Obaj z Daviem wiążemy wielkie nadzieje z jego działalnością. Elijah wniósł nową jakość do świata Simracers, od pewnego momentu sprawy dostały znacznego przyspieszenia i mamy to co mamy dzisiaj. Publicznie chcę powiedzieć, że dostaje on wolną rękę w pracy nad serią GT i na jego przykładzie chciałbym zachęcić również innych użytkowników do zainteresowania się innymi seriami w celu administrowania nimi i tworzeniu własnych pomysłów (odrębny logotyp serii, promocja w internecie).

Ponieważ nie ma ludzi znających się na wszystkim, a liga powinna działać na zasadzie pracy grupy ludzi, proponuję następujący podział (oczywiście luźny, bo obowiązki mogą się wymieniać):

Davie - sprawy techniczne: narzędzia na stronie, sprawy serwera dedykowanego, administracja serią F1 (FSONE2009), instalowanie potrzebnych skryptów.
Fireball - ogólna dbałość o wizerunek i formę strony zarówno jeśli chodzi o jej estetykę i grafikę, jak i język, opieka i administracja nad modami serii klasycznych (np. F1 1979), funkcja skarbnika ligowego, pisanie relacji i komunikacja Simracers na
zewnątrz, pisanie artykułów, wzmianek, zamieszczanie ogłoszeń.
Elijah - opieka nad layoutem strony w jego technicznych i graficznych aspektach, rozwój i administracja serii GT, która z uwagi na autorskiego moda ma być wizytówką Simracers, kreacja logotypu i strategii marketingowej serii GT.
Gremlin - opieka nad stroną w zakresie technicznym, konsultacje w aspektach informatycznych.

Tak jak pisałem gdzieś wcześniej, niech każda seria będzie odrębnym podmiotem, posiadającym swój logotyp i strategię rozwoju, odrębny regulamin ligi oraz systemy kar. Takie współzawodnictwo pomiędzy administratorami róznych serii może wyjść Simracers na dobre. Chciałbym zaakcentować, że powyższy podział nie powoduje, że jakiś Fundator jest ważniejszy od drugiego. Ponadto, każdy nowy Fundator może uzupełnić obowiązki dotychczasowych Fundatorów lub odciążyć któregoś z nich. Potrzeba jeszcze ludzi do tworzenia reklamówek video i oprawy muzycznej. Tu duże pole do popisu dla użytkowników, a odpowiedzialność jakiegoś Fundatora w tym zakresie jest jedynie organizacyjna. Fundator może także ograniczyć się tylko do czynności opiniotwórczych, jeśli taka jego wola.

Oczywiście, w podejmowaniu strategicznych decyzji może dochodzić do konfliktów między Fundatorami, ale ich sprawą jest łagodzenie takowych i doprowadzanie ich do pozytywnego finału. Muszą być Fundatorzy wyczuleni na opinie i pomysły normalnych użytkowników, którzy przecież tworzą ligę udzielając się aktywnie i uczestnicząc w wydarzeniach na serwerze.

Uczyńmy NASZĄ ligę miejscem, w którym wszyscy dobrze się czujemy i lubimy przebywać. Niech zaletą Simracers będzie otwartość, dobra zabawa oraz profesjonalny i pozytywny wizerunek oraz sensowna droga i wizja rozwoju.

Przypominam, że każda opinia będzie się liczyć, bo przecież Simracers nie może istnieć bez użytkowników. To oni napędzają rozwój ligi.

Mam nadzieję, że nie zabrzmiało to zbyt patetycznie, ale serce rośnie, kiedy widać efekty pracy a każdy następny "zakręt trudności" pokonywany jest optymalnym łukiem.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.096 seconds
Powered by Kunena Forum