Silverstone National - wyścig przedsezonowy

More
9 years 10 months ago #449 by Admin
Admin created the topic: Silverstone National - wyścig przedsezonowy
Zapraszam do komentowania wyścigu na Silverstone National.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #450 by Marek Archipow [Fireball]
Marek Archipow [Fireball] replied the topic: O:Silverstone National - wyścig przedsezonowy
Qual: P1
Sprint: P5
Race: P2

Qual:
Pole position tylko 00.037 s. przed Arim.

Sprint:
Dobry start. Po T1 wyjeżdżam na P1, ale na T2 Ari wyprzedza mnie po moim zbyt szerokim wjechaniu w zakręt. Przez cały wyścig utrzymuję bezpieczne 2 s. przewagi nad dobrze dysponowanym KlakieRem (na treningach ściemniał :P ). Na ostatnim okrążeniu wielkie zdziwienie - brakuje paliwa! Wyprzedza mnie trzech kierowców i ostatecznie ląduję na P5.

Race:
Świetny start. Po T1 wyjeżdżam na P3 (startowałem z P5) i gonię KlakieRa. Do momentu jego zjazdu do pitlane na L16 utrzymuje się około 2 s. za nim. Zjeżdżam na następnym okrążeniu i patrzę, gdzie jestem po wyjeździe. Kolejne zdziwienie - KlakieR ma około 10 s. przewagi. Nie wiem, jak to możliwe, ale gonię go. Odrabiam 4 s., ale jest już za późno. Na metę wpadam jako drugi, bo Ari, który zjechał na L27 do pitlane, zrobił jakiś błąd - wyjechał około 3 s. za mną i nie dogonił mnie już.

Ogólnie rzecz biorąc świetny event. Pasjonujące kwalifikacje z jednym okrążeniem liczonym. Ciekawy system punktacji (dodatkowe 2 pkt. za PP i po 1 pkt. za FL). Nie mogę się doczekać sezonu. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze jeszcze bardziej.
Last Edit: 9 years 10 months ago by Marek Archipow [Fireball].

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #451 by Mari
Mari replied the topic: O:Silverstone National - wyścig przedsezonowy
Qual: P5
Race1: P2
Race2: P1


kwalifikacje - Lekko poniżej oczekiwań, w wyniku popełnionych błędów, będących skutkiem niedogrzanych opon.

wyścig 1 - Zaskakująco dobre tempo dorównujące Fireballowi co pozwoliło mi pewnie trzymać się w pierwszej trójce, ostatecznie dojeżdżając na 2 pozycji wyprzedzając na ostatnim okrążaniu kulającego się bez paliwa Fireballa, Ari okazał się być bezkonkurencyjny

wyścig 2 - Udało mi się otrzymać świetne tempo z pierwszego wyścigu trzymając za sobą Fireballa, z czasem gubiąc za horyzontem Ariego.
W wyniku przegrzewania się opon z lewej strony po około 10 okrążeniach powoli traciłem przewagę. Na okrążeniu pitowania gdy dostrzegłem że zbliżający się do mnie z każdym kolejnym okrążeniem Fireball pozostaje jeszcze na torze, straciłem nadzieje na utrzymanie wysokiej drugiej pozycji. Na szczęście obsługa w boksach przebiegła błyskawicznie co nie tylko pozwoliło mi utrzymać pozycje, ale także zdobyć bezpieczną przewagę nad rywalem.
Ostatecznie, w wyniku problemów lidera wyścigu Ariego, który po wyjeździe z boksu trafił na trzecią pozycję, udało mi się odnieść nieoczekiwanie zwycięstwo.

podsumowując - Wyścig przyniósł wiele emocji, udowadniając żeby nie rezygnować mimo słabszego tempa w walce do czołowe lokaty, czasem wystarczy równa jazda, wystrzegając się poważniejszych błędów by zwyciężyć.

P2: Caterham Winter Cup 2010
Last Edit: 9 years 10 months ago by Mari.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
9 years 10 months ago #453 by Piotr Gawor
Piotr Gawor replied the topic: O:Silverstone National - wyścig przedsezonowy
Może zrobiłem na tym torze 10 pomiarowych... a w dodatku dopadł mnie straszliwy katar i ból głowy..
Caterhamy są dla mnie dziwnymi autami... ale da się jeździć choć jest cieżko... niedyspozycja spotęgowała niechęć do tych pojazdów, ale co tam, ważne żeby pojeździć i dotrzymać danego słowa ;]
Qual poniżej oczekiwań 1:02 z czymś.. przed ostatnie miejsce...
Sprint, jako tako... ale do mety nie dojechałem oczywiście.. ostatni zakręt-banda-po silniku.. ale sklasyfikowany zostałem na P4.
Główny wyścig, na starcie spadam na przed ostatnie miejsce i tak się toczę... 1 lap, pitstop, potem znowu kilka okr... hamuje do T1.. obcierka prawej strony.. auto nie chce skręcać w lewo.. oka.. zjeżdżam na pobocze i Esc.. to by było na tyle ;]
muszę się w końcu nauczyć tym ustrojstwem startować... ;]bo inaczej to nie ma czego szukać w sezonie...

Zardzewiałem, zrzucam rdze...
Do poprawy:
1. Kondycja
2. Siła przedramion
3. Koncentracja
4. Stanowisko "pracy"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.227 seconds
Powered by Kunena Forum