S2R2 - MID OHIO

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #2350 by Admin
Admin created the topic: S2R2 - MID OHIO
SEASON TWO: RACE 2
MID OHIO
DIVISION 1 CARS

Event date / Termin wyścigu: 17.05.2012

Event schedule / Plan zawodów:
19:00 CET - Practice
21:00 CET - Qualifying
21:10 CET - Warmup
21:15 CET - Race (150 km)

Detailed rules, mod and track download - on the site. / Szczegółowe przepisy, mod i tor do ściągnięcia - na stronie.

"25 laps" rule

Fireball - completed
Folt - completed
Erik Czakoi - completed
Pawel W - 25 laps needed
king81 - completed
Dominik Satel - completed
K11 - 25 laps needed
Lengyel - 25 laps needed
Davie - completed
Leon - completed
TROPIK - completed
Mira Ulccinen - completed
Michael76 - completed
marrkj - 25 laps needed
Niko Leinonen - completed
Valtter Leinonen - completed
Thoo24Mass - completed
Judge - completed
Gregoire Goissen - completed
tomas61 - 3 laps needed
emet - completed
Waler - completed
FOLLY - completed
Maiqel - 19 laps needed
Seppo Leinonen - completed
M. Assenato - 25 laps needed
CWAB Wilde Wales - 14 laps needed
Piorun - completed
retsam - completed
Johners - 25 laps needed
Brovex - 25 laps needed
Dantes - completed
Last Edit: 8 years 5 months ago by Admin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago #2390 by Carlos F. Piedra
Carlos F. Piedra replied the topic: Re: S2R2 - MID OHIO
Sorry Dantes, I dont remembered the rules of double pitbox. It's my fault entirely, I do not know which is the penalty, but me I deserve the declassification, as a minimum. I'm sorry, really. :(

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #2392 by Tomasz Kawecki [king81]
Tomasz Kawecki [king81] replied the topic: Re: S2R2 - MID OHIO
Qual :P5 1.19 for the first time on this track (a personal best) ... awesome ... never thaought I would do it ;]

Race:
At the start I was behind Mira who had a slow start and I tried to turn to avoid hitting him - I ended up hitting Valtter on the side and damaged my front a bit (sorry Valter that was not intentional - I hope you will forgive me). Greg and Judge took advantage of that little mishap and overtook me. So we were going still packed with Mira and Greg just in front of me and I saw that Greg was enetering one turn like a maniac :) fully blocked wheels and a lot of smoke (the turn after the longest straight) so I thought it would be just a matter of time. Mira was the first one to make a mistake - he tried to attack 2 guys in front on the inside and went offtrack. On lap 3 Greg went in the same place too wide with locked wheels so I took the inside and gained a position (back on P5) and with view on Judge's rear of the BMW1 (a bit far but still visible) I was going steady. Then Valtter overtook me on the straight and went after Judge and we were going in a 3-car battle. I was more observing than battling because everything I gained in the curves Judge and Valtter (BMW M1, Porsche) took on the straights. After a couple of laps Judge went offtrack (I thinkg he damaged his tires) and I was on P4. (Thomas, Niko, Valter and me). After the first round of pitstops I was back on track behind Valtter and Michael gaind on me - so another 3-car battle - we were going steadily no direct fights or overtakes but it was a battle on the nerves :) Valtter was so quick that he went away on fresh tires and got up to P1. Second round of pitstops did not bring any changes to my position either and I thought I would end up on P4 but on lap 38 Valtter went to the pits and at the exit his porsche went to flames - so I was given P3 as a present. Then Niko went to the pits for a splash of fuel and came on P2 after Thomas.

Congrats to all! :)

I had fun though there was little direct fight on the track - there was a lot of tire management and steadying the pace and a couple of fights of nerves when we were close.


*************************

Qual :P5 1.19 personal best mój - nie sądziłem że mi sie uda pobić barierę 1.20 :)

Race:
Mira troche spóźnił swój start i próbowałem go ominąć - w efekcie uderzyłem w Valttera i zablokowałem paru z tyłu, lekko uszkadzając sobie przód :/ start nie najlepszy zatem. Greg i Judge skorzystali z tej sytuacji i mnie wyprzedzili. I jechaliśmy ściśnieci w paczce - pierwszy błąd popełnił Mira na hamowani po tej najdłuższej prostej - atakował dwóch kolegów z przodu i go poza tor wyniosło. Greg wchodził w ten zakręt jak szalony - koła przednie zblokowane i pełen drift więc wiedziałem że to tylko kwestia czasu - no i na lap 3 przestrzelił, poszedł za szeroko a ja na wewnętrznej się pojawiłem. Z przodu w pewnej odległości widziałem tył Judge'a BMW i postanowiłem gonić ... w tej gonitwie ominał mnie Valtter który zaczał atakować Judge - w pewnym momencie nawet do nich dojechałem i jechaliśmy w trójkę ala na atak nie było szans - co zyskałem na zakrętach to zaraz traciłem na prostej. Toyota nie miała wielkich szans z BMW M1 i Porschakiem. Po kilku okrążeniach Judge'a wyniosło na hamowaniu i wyjechał na trawe - wydaje mi się że zużył opony podczas walki z Valtterem i już nie miał takiego tempa żeby mnie wyprzedzić. Po pitstopach wylądowałem znowu w kanapce - z przodu Valtter - z tyłu na plecach (aż czułem oddech) Michael ... i tak jechaliśmy zbici w trójkę (kolejna fajna walka - bez bezpośrednich ataków ale na nerwy i stabilność tempa). Widziałem że Valtter jest tak szybki że wspiął się na P1 nawet ale po drugiej rundzie pitstopów jak wyjechał na tor to auto staneło w płomieniach ... dobrze że słomiane (w środku betonowe) słupki sie nie zajeły bo bysmy musieli wyścig przerwać :) I tak oto w prezencie dostałem P3. Niko z P2 musiał zrezygnować i zatankować pare kropel paliwa i tak wygrał Thoomas któremu gratuluję ! :)

Wszystkim innym uczestnikom też gratuluję ! :)

Sporo zabawy było mimo że nie miałem wielu bezpośrednich pojedynków - wyścig nerwów i zarzadzanie oponami i tempem bardzo mi się podobało.

P2: BMW M1 ProCar US Champ
P1: DRM Season One
P2: WTCC BMW E90 - Drift Monsters
P3: DRM Season Two
Last Edit: 8 years 5 months ago by Tomasz Kawecki [king81].

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago #2398 by Thoo24Mass
Thoo24Mass replied the topic: Re: S2R2 - MID OHIO
Q: Czasu niewiele a kierowców sporo. Udało się jednak pojechać czyste kółko z czasem 1.18.8xx i myślałem, że starczy ale Niko pojechał rewelacyjnie i wywalczył PP.

R: Miałem podejrzenie, że Niko będzie jechał na 1 pit i musiałem jak najszybciej zaatakować. Na moje szczęście zaspał lekko start i pozostało mi robić przewagę.
Po 14 kółkach miałem ok 16s przewagi co nic mi nie mówiło :D, ale dawało nadzieję, że uda się nadrobić ten jeden pitstop więcej zwłaszcza na świeżych oponkach. Niko zjechał na L19 (trochę wcześnie) i wyszedłem na P1 z przewagą ok 32s co już było bardzo dobrą prognozą. Po moim drugim picie L28 znalazłem się na 4 pozycji za kingiem 10s i musiałem mocno cisnąć, żeby go dogonić. Chwilę czajenia się i udany atak. W międzyczasie Valtter zepsuł Purchawę i już jechałem za Niko. Do końca ok 5-6 okrążeń a ja dalej nie byłem pewny czy będzie pitował. Na 3 kółka przed metą byłem już na zderzaku Capri i na ostatnim zakręcie poleciałem slajdem w piach. Strata kilku sekund i 3 okrążenia do mety. Ale miałem ciśnienie :). Na szczeście opony w Fordzie już nie trzymały zbyt dobrze i po pod koniec przedostatniego okrążenia zaatakowałem Niko, jak się chwilę później okazało niepotrzebnie, bo Fordzina wwypiła za dużo etyliny. Wpadło P1 z czego bardzo się cieszę.
Wyścig bardzo emocjonujący ze względu na strategię, bo do końca nie byłem pewny czy uda się wygrać.

Do zobaczenia w Monte Carlo :).

P1: BMW M1 ProCar US Champ
P2: DRM Season One
P2: HGT&TC Season 1

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #2399 by Marek Archipow [Fireball]
Marek Archipow [Fireball] replied the topic: Re: S2R2 - MID OHIO
Qual: P11
Race: P5

Przed wyścigiem i na początku eventu masa przygód. Problemy z netem sprawiły, że nie zrobiłem ani jednego kółka na practice. Okazało się, że mój komputer nie lubi toru Mid Ohio i nie chce go wgrać. Tuż przed kwalem udało się jednak zrestartować net i wszedłem do gry podczad przełączania sesji. Wyjechałem z boksów i auto nie skręcało. Powód? Niepodłączona kierownica. Wpiąłem kierę i na szczęście ruszyła - niezawodna G25.

Qual:
Pojechałem dwa pomiarowe i w trzecim kręciłem już niezły czas w okolicach 1:20.2. Niestety po S3 komp zaczął warpować i straciłem cenne sekundy. Tylko P11.

Race:
Miałem obawy o płynny start. Na szczęście obyło się bez problemów. Zaliczyłem udany start zyskując 4-5 pozycji po błędach innych przede mną. Powalczyłem z Valtterem, najpierw mnie wyprzedził, potem ja odzyskałem pozycję, by po paru zakrętach znowu ją stracić. Jechałem za Valtterem, Gregiem i kingiem81, próbując trzymać ich tempo. Z początku ta sztuka się udawała, ale warpy powodowały, że traciłem stopniowo po 1 s. co jakiś czas. Z tyłu gonił mnie Waler. Na pierwszy pitstop wjechałem na 19 okrążeniu i trochę przegiąłem, bo lepiej było zjechać o 1 okrążenie wcześniej. Z P3 spadłem na P9 i teraz ja zacząłem gonić Walera, który chyba miał jakieś problemy, bo dochodziłem go sukcesywnie, by na 29 kółku ostatecznie go wyprzedzić. Jechałem bez błędów cały wyścig i na 38 lapie wspoczyłem na P4, ale miałem jeszcze w planie jedną wizytę w boksach. Na 38 okrążeniu wyjechałem na P6, z tyłu w bezpiecznej odległości jechał Waler. Już myślałem, że się nic nie wydarzy, jednak wjeżdżając na ostatnie okrążenie zobaczyłem wolno jadącego Mirę Ulccinena, który miał chyba problemy z oponami. Otworzyła się szansa na P5 i przycisnąłem mocniej. Udało się dogonić i wyprzedzić Mirę na najwolniejszym zakręcie. Troszeczkę go dotknąłem i tył jego samochodu zadrżał. Odpuściłem i zaczekałem na jego reakcję. Mira wyprostował auto, dodał gazu i zaspinował. Minąłem go z duszą na ramieniu, ale widać było, że moje dotknięcie nie było bezpośrednią przyczyną jego spina. Mira zatarł silnik. Wpadłem na metę na P5 i byłem bardzo szczęsliwy, że znowu pomimo nienajlepszego Fastest Lap (dopiero P10) znalazłem się o wiele wyżej w końcowych wynikach. Mid Ohio nie od dziś nie jest moim ulubionym torem. Trudno mi znaleźć tam optymalną linię jazdy.

Muszę coś zrobić z komputerem, bo jazda z zaciachami jest bardzo stresująca. Następny wyścig to Monaco w autach Division 2. Będzie się działo!

Gratulacje dla podium i wszytskich, którzy mają odwagę ujarzmiać te piekielne maszyny. Specjalne gratulacje dla Thoomassa za niesamowitą jazdę i zwycięstwo.
Last Edit: 8 years 5 months ago by Marek Archipow [Fireball].

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.137 seconds
Powered by Kunena Forum